W tej sekcji dowiesz się więcej o Dedal Consulting.
Wśród Klientów, którzy nam zaufali są zarówno wielkie międzynarodowe koncerny jak i mniejsze polskie firmy.  Lista wszystkich firm, które skorzystały z naszej pomocy byłaby bardzo długa, dlatego...
Zachęcamy do zapoznania się z artykułem naszego konsultanta na temat skutecznego wykorzystania, employer brandingu dla MŚP, który został opublikowany na łamach portalu Marketing & Biznes. Aby...
Kompleksowe badania w kilku obszarach po stronie respondenta zajmują od kilku do kilkunastu minut dla każdego obszaru.

Coaching

Coaching – dla kogo warto?

Wyniki sprzedażowe spadają, choć robisz wszystko tak jak dotychczas? Twój zespół nie jest już tak skuteczny jak kiedyś? Czeka Cię zmiana, trudne zadanie i nie wiesz jak je zrealizować? Możemy Ci pomóc wspierając Cię doświadczonym coachem ,  z którym wspólnie przejdziesz przez każdy nawet najtrudniejszy problem.

Czym właściwie jest coaching? Najprościej chyba można powiedzieć, że to:
Planowany dwustronny proces, w którym człowiek rozwija umiejętności i osiąga określone kompetencje poprzez rzetelną ocenę, ukierunkowaną praktykę i regularne „sprzężenie zwrotne”.
Z coachingu korzystają menadżerowie na wszystkich szczeblach.
Pomagamy młodym kierownikom, doświadczonym szefom dużych jednostek po prezesów zarządów korporacji. Korzystanie ze wsparcia coacha nie jest objawem słabości, a oznaką dojrzałości menadżerskiej. Nikt z nas nie jest doskonały we wszystkich aspektach swojej pracy, lecz może do tego dążyć poprzez szkolenia i samorozwój.
Coaching przynosi szybkie i bezpośrednie efekty w postaci poprawy wyników , atmosfery czy skuteczności działania i na Twoje życzenie może być również prowadzony w sposób anonimowy.
Grono naszych doświadczonych coachów - menadżerów praktyków, pracujących w sprawdzonej metodyce GROW, pozwala na dobranie fachowca z którym wspólnie pokonasz wszelkie trudności.

Coaching w organizacji

Jako narzędzie coaching może służyć do realizacji wielu celów i w tym kontekście przyjmuje również odmienne formy. W rozbudowanych strukturach dużych firm i instytucji proces ten często jest sformalizowany i stanowi nieodłączną część pracy menedżerów i specjalistów. Jednak wymierne korzyści może przynieść każdej , nawet niewielkiej firmie.

 Proponowany przez nas coaching organizacji może być:
• sposobem na stałe doskonalenie kompetencji pracowników
• budowanie kultury organizacji uczącej się
• narzędziem usprawniania komunikacji
• metodą wspierania rozwoju przywództwa
• elementem systemów motywacji pozafinansowej załogi
• drogą budowania przewagi konkurencyjnej (np. w sprzedaży czy obsłudze klienta)
• techniką wdrażania zmian w organizacji
• narzędziem budowania zaangażowania pracowników w realizacje celów firmy
Coaching całej organizacji to praca na procesach i zespołach pracowniczych w ujęciu najczęściej holistycznym. Coach lub zespół coachingowy pracuje z kluczowymi osobami w organizacji (Top Management, liderzy opinii) nad celami strategicznymi czy rozwiązaniem zasadniczych problemów dla całej organizacji.
W nieco mniejszej skali stosuje się do podobnych celów coaching zespołowy lub grupowy. W każdym przypadku mogą to być cele rozwojowe jak i naprawcze.
Zasadniczą kwestią w wykorzystaniu coachingu w organizacji są dwa słowa: efektywność i zmiana. Sposób doboru narzędzi, ludzi i czasu dla procesu musi maksymalizować efektywność coachingu i zapewnić trwałą zmianę, a więc osiągnięcie zamierzonych celów i ich utrwalenie do postaci standardu działania firmy, zespołu czy pojedynczego pracownika. Stosujemy autorskie rozwiązania wypracowane przez lata współpracy z licznymi firmami i organizacjami społecznymi oraz jednostkami samorządowymi, które zapewniają najwyższą jakość prowadzonego projektu coachingowego.
Głównymi zaletami coachingu organizacji realizowanego przez nasz zespół jest jego wysoka skuteczność i elastyczność zastosowania, a także możliwość doskonałego dopasowania narzędzi coachingowych do planowanych celów, co ma bezpośredni wpływ na efektywność finansową takiej inwestycji.
Jest to bez wątpienia jedna z najskuteczniejszych i najefektywniejszych metod osiągania celów rozwojowych, naprawczych i wdrażania strategii zmian.
Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu i kierowania zapytań ofertowych dotyczących coachingu indywidualnego, zespołowego czy organizacji. Z przyjemnością pomożemy Państwu wybrać optymalne rozwiązanie dla Waszych potrzeb i celów.